Tophane Mahallesi Palandöken Caddesi Esnaf Sarayı Kat:3 Merkez/RİZE

Bölge İçin Önemli Organizasyon


Tarih : 17.10.2012 05:12

Türkiye’de ilk kez yapılan Elektratec 2012 Eğitim ve İstişare Toplantısına katılan Rize Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanı Güven Aksoy; Organizasyon bölgemiz açısından önemli bir organizasyon diyerek ilgilileri fuara davet etti.


Türkiye’de ilk kez yapılan Elektratec 2012 Eğitim ve İstişare Toplantısı elektrikçiler, elektronikçiler ve elektrik teknisyenlerini buluşturdu. 

Türkiye Elektrikçiler Elektronikçiler Federasyonu organize ettiği, Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nde açılan fuara yaklaşık 15 firma katıldı. Elektrik ve elektronikçiler için üretim yapan firmaların stant açtığı, fuara; Trabzon, Rize, Samsun, Bafra, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Kars ve Artvin illerinde bulunan elektrikçiler, elektronikçiler ve elektrik teknisyenlerin katılarak fuardaki ürünler hakkında bilgiler aldılar.

Fuara katılan ve stantları tek tek gezip ürünler hakkında bilgi alan Rize Elektrikçiler ve Elektronikçiler odası Başkanı Güven Aksoy; "Bölgemiz açısından önemli bir organizasyon. Montajcı ve uygulayıcı elektrikçi ve elektronikçilerin, Elektratec eğitim toplantısına katılan üretici firmaların, gelişen teknolojiyle birlikte yeni çıkardıkları ürünlerini tanıma fırsatı buluyorlar. Ayrıca mevcut kullanımdaki ürünleriyle ve bu ürünlerin kullanım alanı ve montaj özellikleri ile ilgili doğrudan bilgi alma ve dolayısıyla iş gücü anlamında kendini bir adım daha ileriye taşıma fırsatı yaratıyorlar. Burada son kullanıcılar da, kullandığı ve kullanacağı malzemeler konusunda bilinçlenmek, son çıkan teknolojileri görmek ve anlamak adına ilgi alanları doğrultusunda eğitimler de alabilmesi önemli. Bu organizasyonları bölgemizde çoğalmasını temenni ediyorum" dedi.

Fuar için Trabzon iline gelen Türkiye Elektrikçiler ve Elektronikçiler Federasyonu Başkanı Abdullah Kaya burada yaptığı açıklamada; " İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde üretim yapan büyük elektrik ve elektronik şirketleri burada stantlarını açarak yöremizde bu sahada faaliyet gösteren firmalar ile buluşmalarını sağladık. Buradaki amacımız her geçen gün gelişen teknolojiyi daha yakından tanımak tanıtmaktır. Artık günümüzde akıllı binalar, yenilenen cihazlar var. Bunları tanıyıp tanıtmamız gerekiyor. Burada stantların yanında çeşitli eğitim seminerleri düzenlenecek. Perşembe gününe kadar sürecek fuara yörede ki faaliyet gösteren elektrik ve elektronikçilerin muhakkak katılımını bekliyoruz" dedi.